Jak trzeba przygotować wykop pod szambo?

Jak trzeba przygotować wykop pod szambo?

Ustawa o Wyrobach budowlanych reguluje, jak powinno się prawidłowo przygotować wykop pod szambo betonowe. Istotną informacją jest to, że dla standardowego zbiornika na szambo nieposiadającego dodatkowych kominów rewizyjnych należy przygotować wykop o 50 centymetrów głębszy. Dzięki temu podłączenie instalacji z domu ze zbiornikiem betonowym będzie na poziomie 80 cm od gruntu. W zależności od wielkości wybranego szamba betonowego należy przygotować wykop, który najlepiej zlecić i zrobić to koparka niż samemu. Jeśli wartości te nie zostaną zachowane, może dość do sytuacji, w której nie będzie spadku w rurze odprowadzającej nieczystości. Jeśli takiego spadku nie uda się uzyskać, to należy obniżyć zbiornik, my robimy to za pomocą dodania płyty wzmocnionej oraz dodatkowego komina rewizyjnego.

Ustawa reguluje również położenie zbiornika. W przygotowanym wykopie należy umieścić szambo węższą stroną do rury łączącej z budynkiem. Dzięki temu instalacja będzie podłączona poprawnie i sprawnie działała.

Na dnie wykopu należy przygotować ok. 10 cm podsypki. Można to zrobić, sypiąc piasek lub zamienić na chudy beton. Robi się to po to, żeby osadzany zbiornik nie uszkodził elementów umieszczonych w podłożu, kiedy będzie się osiadał. Najlepiej, jeśli podłoże jest wolne od wszelkich innych elementów.

Jak duże wykopy przygotować do osadzenia szamba betonowego?

Zamawiając u nas zbiornik na szambo, musisz pamiętać, że na dzień transportu musi być przygotowany wcześniej wykop. Tak, aby montaż przebiegł sprawnie i możliwie jak najszybciej. Podobnie wygląda to w przypadku kanału i piwniczki. Dlatego postanowiliśmy przygotować informację, jak duże wykopy należy wykonać dla sprawnego przeprowadzenia instalacji szamba betonowego.

W tym celu należy się z nami skontaktować i dopytać jak duży powinien być otwór w ziemi na montaż szamba betonowego.