Zbiornik na nieczystości ciekłe – Jak wybrać najlepiej?

Zbiornik na nieczystości ciekłe – Jak wybrać najlepiej?

Zbiornik na nieczystości stałe to nic innego jak zbiornik betonowy, czyli szambo. Nieruchomości, które nie mają podłączonej sieci kanalizacyjnej, a są przez nas użytkowane, powinny być podłączone do szamba i korzystać z usług firm asenizacyjnych. Wybór wcale nie jest taki prosty, więc warto się zastanowić i dobrze sprawdzić ofertę firm oferujących sprzedaż zbiorników betonowych.

Zbiorniki betonowe wykorzystywane jako szambo powinny być wyprodukowane według obowiązujących norm i zaleceń. Na co należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim sprawdź, czy zbiorniki danego producenta posiadają:

  • Atest PZH;
  • Aprobatę ITB;
  • Odpowiednią klasę betonu (w przypadku naszych zbiorników jest to beton B25);
  • Odpowiednią i przede wszystkim ekologiczną izolację.

Szambo betonowe poza spełnianiem swojej podstawowej funkcji, jaką jest gromadzenie nieczystości, powinno być przyjazne dla środowiska i ekologiczne.

Pierwszym kryterium, jakie przychodzi Ci pewnie do głowy to cena, oczywiście jest to jeden z elementów, na które należy zwrócić uwagę, ale nie jest on najważniejszy. Szambo betonowe, które jest montowane na Twojej nieruchomości to instalacja, która ma służyć latami, dlatego jesteśmy pewni jakości i solidności naszych zbiorników, dlatego dajemy aż 5 lat gwarancji na zbiorniki betonowe, które u nas kupisz.